Megöl a bú, s a keserűség!
A mában sincs semmi derűség!
Nem változtak érzéseim sem,
Vágy mart a szívembe idebenn.
Az idő és a tér olyan nagy,
És ilyképpen te most nem itt vagy!
Tán benned is nagy a szeretet,
Ha itt lennél, fognám kezedet.
Én bennem biztosan olyan nagy,
Mert csakis amilyen, olyan vagy;
Leggyönyörségesebb és csodás.
Te nekem az élet vagy! Mi más?
A mában sincs semmi derűség!
Nem változtak érzéseim sem,
Vágy mart a szívembe idebenn.
Az idő és a tér olyan nagy,
És ilyképpen te most nem itt vagy!
Tán benned is nagy a szeretet,
Ha itt lennél, fognám kezedet.
Én bennem biztosan olyan nagy,
Mert csakis amilyen, olyan vagy;
Leggyönyörségesebb és csodás.
Te nekem az élet vagy! Mi más?
