Tisztelt írók és költők. Nektek is lehetőségetek van arra, hogy portálunkon megjelenjetek a menüben található Tartalom beküldése linkre kattintva.

Megjelent a MúzeumCafé legújabb száma

Az elmúlt évben az Év magazinjává választott, kéthavonta megjelenő Múzeumi Magazin ezúttal is 100 oldalon, a megszokott színvonalon mutatja be a magyar múzeumi világ aktuális témáit.

Múzeumi hírek itthonról és a nagyvilágból; hazai és külföldi kiállításismertetők, weboldal- és könyvajánló, vagyis ezúttal is a szokásos Múzeum krt. vezeti be a lapot. Az Iránytű rovat most Pécs, és azon belül is az ókeresztény sírkamrák felé fordul: P. Szűcs Julianna a különleges világörökség elemeit bemutató szakemberek emlékezetpolitikai filozófiáját elemzi. A Disputa rovat kérdésére - Miért nincs Magyarországon múzeuma a filmnek? - Kitzinger Dávid, a Neumann-ház igazgatója, Kovács András Bálint filmtörténész, valamint két filmrendező, az Oscar-díjas Szabó István és Pálfi György válaszol. A Műhelyben bemutatják a kairói magyar régészeti kiállítást, a Szeged-Öthalmon feltárt honfoglalás-kori sírokat, megtudhatjuk, volt-e Pécsen háza Drakulának, illetve hogy milyen volt a múltban ennek a soknemzetiségű városnak a tér(idő)képe, s végül megismerhetik az ibafai papi fapipa (sőt: fapipák) történetét, valamint az egri érseki gyűjteményt.
A Pódium a régi magyar filmek és a hazai filmgyártás történetének, szellemi és technikai múltja bemutatásának a helyzetét, valamint esetleges jövőbeli lehetőségeit elemzi, majd példaként bemutatják a német filmgyártás történetét feldolgozó berlini mozimúzeumot. Ugyancsak a német fővárosba kalauzol György Péter, aki hosszabb tanulmánya első részében az Altes Museum alapításának-építésének történetével illusztrálja, hogy mennyire függ egy intézmény létrejötte az azt körülvevő aktuális társadalmi-városi közegtől.
A múzeumokat bemutató blokkban a kecskeméti Bozsó- és a csernátoni Haszmann Pál-gyűjteménybe kalauzolják el az olvasókat. Szablyár Eszter Múzeumcsinálóként a Tate Britain éléről tizenkét év után leköszönő Stephen Deuchart mutatja be egy interjúval, majd két vezető hazai múzeum élére frissen kinevezett főigazgatóval, Csorba Lászlóval (Magyar Nemzeti Múzeum) és Csák Ferenccel (Magyar Nemzeti Galéria) olvashatnak a terveiket, elképzeléseiket bemutató beszélgetéseket. "Külső szemként" Mundruczó Kornél filmrendező beszél kedvenc múzeumáról és arról, hogy mit vár el egy jó kiállítástól, majd Hevesi Lajossal, a múlt századforduló legjelentősebb bécsi műkritikusával ismerkedhetnek meg.
A lapot ezúttal is a szokásos angol cikkösszefoglalók zárják.
Reactions

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések