Tar volt szerelmem és kicsiny,
hozzá még kerek.
Ám magáról fennen állítá,
Hogy magas, szőke és sovány.
Hittem én, és éltünk boldogon,
Bár fecsegjen rólunk a rút világ.
Évek múltán elhagyott,
S most szabad vagyok megint:
Kifosztva bár, de törve nem.
Kérded a szabadság mit jelent?
Hogy azt hihesd, amit akarsz!
hozzá még kerek.
Ám magáról fennen állítá,
Hogy magas, szőke és sovány.
Hittem én, és éltünk boldogon,
Bár fecsegjen rólunk a rút világ.
Évek múltán elhagyott,
S most szabad vagyok megint:
Kifosztva bár, de törve nem.
Kérded a szabadság mit jelent?
Hogy azt hihesd, amit akarsz!

0 Megjegyzések