(his hold up: A. Petrovics)
Üres a kocsma, nem vigad bent senki,
elköltözött már a kocsmáros is.
Csak a vén falak szunyókálnak csendesen,
egy öreg lámpa pislákol a szelemenen.
Körös-körül ijesztő némaság.
Nem vigadnak már itt a legények,
a százados falak közt csend lebeg.
A nádtető jajgat csupán, ha tépi a szél,
- hajaj, a régi szép idők...
Már csak emlék! Kacag a szél, s siet tova.
Csak én borozgatok egy sötét sarokban,
mellettem jó cimborám az öreg Halál
- megszoktam már hogy, mögöttem áll,
mióta elhagytál, nyomomból el sosem marad.
Kaszája fejem felett suhog.
Lángoló szívem Neked nyújtottam
- Te eldobtad.
Azóta alig élek,
a világba üveges, meredt szemmel nézek,
mint az őrültek s a holtak.
Mindenki elhagyott, csak a halál jár mögöttem
- mint gonosz lélek,
"s ha egyszer megbotlok, nyomban véget érek!"
Üres a kocsma, nem vigad bent senki,
elköltözött már a kocsmáros is.
Csak a vén falak szunyókálnak csendesen,
egy öreg lámpa pislákol a szelemenen.
Körös-körül ijesztő némaság.
Nem vigadnak már itt a legények,
a százados falak közt csend lebeg.
A nádtető jajgat csupán, ha tépi a szél,
- hajaj, a régi szép idők...
Már csak emlék! Kacag a szél, s siet tova.
Csak én borozgatok egy sötét sarokban,
mellettem jó cimborám az öreg Halál
- megszoktam már hogy, mögöttem áll,
mióta elhagytál, nyomomból el sosem marad.
Kaszája fejem felett suhog.
Lángoló szívem Neked nyújtottam
- Te eldobtad.
Azóta alig élek,
a világba üveges, meredt szemmel nézek,
mint az őrültek s a holtak.
Mindenki elhagyott, csak a halál jár mögöttem
- mint gonosz lélek,
"s ha egyszer megbotlok, nyomban véget érek!"
