Tisztelt írók és költők. Nektek is lehetőségetek van arra, hogy portálunkon megjelenjetek a menüben található Tartalom beküldése linkre kattintva.

Csaknem 200 drámát írtak

Eredményesen zárult a Békéscsabai Jókai Színház, a Bárka irodalmi folyóirat és a Magyar Írószövetség drámaíró-pályázata. Egy hónap leforgása alatt csaknem kétszázan ragadtak tollat, hogy kevés szereplős egyfelvonásosokat hozzanak létre. Ezek közül választják ki azt a tizenkettőt, melyet felolvasó-színházi keretek között mutatnak be két helyszínen.
Rendkívüli érdeklődés övezte és kíséri folyamatosan a Békéscsabai Jókai Színház, a Magyar Írószövetség és a Bárka folyóirat által meghirdetett egyfelvonásos drámapályázatot. A felhívásra 175 egyfelvonásos mű érkezett be a színház titkárságára.
A szakmai zsűri - Czitor Attila színész, Darvasi Ferenc kritikus, szerkesztő, Elek Tibor irodalomtörténész, kritikus, Kara Tünde színész, Kovács Frigyes rendező, Seregi Zoltán rendező, Tege Antal színész, rendező, Zalán Tibor író, dramaturg - már hozzá is kezdett a beérkezett pályaművekből kiválasztani a 12 legjobb darabot, amelyeket tavasszal Békéscsabán az Ibsen Ház udvarán, nyáron pedig a Szarvasi Vízi Színházban mutatnak be a Békéscsabai Jókai Színház színművészei.
A felolvasó-színházi előadások után a közönség találkozhat a szerzőkkel is. A szakmai zsűri által legjobbnak ítélt darabot és a legtöbb közönségszavazatot kapott darabot ősszel a Békéscsabai Jókai Színház színpadán ünnepélyes előadáson, immár nem felolvasó-színházi formában is bemutatják.
Ugyanezt a két darabot a Bárka című folyóirat is közzéteszi, amennyiben azok nyomtatásban még nem jelentek meg.
A kiválasztott 12 darabot a Színházi Világnapon, március 27-én nevezik meg a Békéscsabai Jókai Színház Ibsen Stúdiószínházának színpadán Brestyánszki Boros Rozália Csörte című darabjának bemutatása előtt. Érdekes, de nem véletlen, hogy ennek a műnek az első változata is éppen a Jókai Színházban készült 2010-ben drámaíróversenyen, hiszen a színház az elmúlt években számos akciójával igyekezett szolgálni a kortárs magyar dráma ügyét.
Reactions

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések